Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

O nás

 

    Chovateľská stanica "DRAVECKÁ DOLINA" bola zaevidovaná v registri Slovenskej kynologickej jednoty a v Medzinárodnom registri FCI v roku 1997. Názov Dravecká dolina je odvodený od názvu obce Šarišské Dravce na východe Slovenska. Táto obec je sídlom tejto chovateľskej stanice. Je to slovanský názov vyplývajúci zo služobného charakteru obyvateľov, ktorí boli strážcami pohraničných lesov a chovali dravú a divú zver, psy a sokoly na poľovačky pre kráľa, dávnejšie pre miestne knieža.

    Chovateľská stanica sa zaoberá chovom poľovných psov, a to farbiarov a duričov. Zakladateľkou chovnej stanice bola fena IDA z Opaliska.  Z tejto chovnej stanice pochádza už 20 vrhov - 17 vrhov bavorských farbiarov a 3 vrhy alpských jazvečikovitých duričov,  z ktorých väčšina jedincov dosahuje výborné exteriérové aj pracovné výsledky.  Okrem toho svoje uplatnenie v poľovnej praxi a v chove nachádzajú nielen na území Slovenskej republiky, ale aj v Českej republike, Rakúsku, Nemecku, Maďarsku, Škótsku a taktiež aj v USA.

    S majiteľmi psov z našej chovnej stanice sme v kontakte, poskytujeme im informácie o chove, chovateľský a výcvikový servis a sledujeme vývoj odchovaných jedincov.

 
TOPlist